100 lat to za mało…..

W ogrodzie Domu Pomocy Społecznej w Moryniu świętowaliśmy jubileusz 100-lecia Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Samarytanek Krzyża Chrystusowego. Jubileusz ten jest świętem wdzięczności za sto lat wiernej służby i poświęcenia osobom chorym, niepełnosprawnym i potrzebującym.

To dla nas wielki zaszczyt móc uczestniczyć w tak wyjątkowym wydarzeniu.💝

Wyjazd nad morze ☀️⛱️

Korzystając z pięknej pogody nasi mieszkańcy wybrali się nad morze. Można było pospacerować po plaży, podziwiać nadmorskie widoki i korzystać ze świeżego morskiego powietrza.

Wyjazd nad morze pozwolił mieszkańcom oderwać się od codzienności, zregenerować siły, oraz wzbogacić wspomnienia o nowe radosne przeżycia. Wszyscy wrócili zadowoleni, pełni energii i pięknych wspomnień🌊⚓ 🐟🐠

Relaks z wędką🎣🐟🐠

11 czerwca mieliśmy okazję uczestniczyć w XXVIII Zawodach Wędkarskich połączonych z relaksem z wędką. Impreza organizowana była przez Stowarzyszenie pod Dębami w Dębcach. Były konkurencje zręcznościowe, tańce i oczywiście pyszne jedzonko. Spotkanie upłynęło w cudownym klimacie sprzyjającym integracji i budowaniu wzajemnych relacji mieszkańców z zaprzyjaźnionych domów.

Dziękujemy za zaproszenie Stowarzyszenie „Pod Dębami” w Dębcach💖

Dzień Rodziny

Wczoraj nasi mieszkańcy mieli okazję uczestniczyć w Dniu Rodziny organizowanym przez Dom Pomocy Społecznej w Myśliborzu. Było to wspaniałe spotkanie, pełne ciepła i serdeczności, które pozwoliło na wzmocnienie więzi rodzinnych i spędzenie czasu w radosnej atmosferze.

Dziękujemy za zaproszenie.

KONSONANSE🎸🎹🪈📸

Dziś nasi mieszkańcy mieli okazję uczestniczyć w koncercie Konsonanse w Filharmonii Szczecińskiej . Konsonanse to specjalny cykl kameralnych spotkań muzycznych skierowany do seniorów. Głównym założeniem jest integracja międzypokoleniowa, podczas której starsi melomani spotykają się z młodymi utalentowanymi artystami ze szczecińskich szkół muzycznych. Podczas koncertu uczestnicy mieli okazję wysłuchać pięknych interpretacji znanych kompozycji, a także poznać ciekawostki dotyczące prezentowanych utworów i instrumentów. Wyjazd do Filharmonii to nie tylko aktywne uczestnictwo w kulturze, ale również oderwanie się od codziennej rutyny i przeżycie czegoś wyjątkowego. Taki dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci.

Wycieczka do Siekierek

Korzystając z pięknej pogody grupa mieszkańców wybrała się na wycieczkę do Siekierek. Głównym punktem programu był most Siekierki – Neurüdnitz (Most Europejski). Jest to najdłuższy most na Odrze, przekształcony w malowniczą przeprawę pieszo-rowerową. Mieszkańcy mieli również okazję zobaczyć cmentarz wojenny, upamiętniający żołnierzy poległych podczas forsowania Odry. W drodze powrotnej zatrzymali się przy Górze Czcibora. Był to czas oderwania się od codzienności i spędzenia dnia w aktywny i przyjemny sposób.

Wizyta młodzieży ze SP

Przed zbliżającymi się świętami odwiedziła nas grupa młodzieży ze Szkoły Podstawowej wraz z opiekunem Panią Julią Konsik . Młodzież przygotowała i rozdała kartki świąteczne i słodkie upominki, co wywołało ogromną radość wśród mieszkańców. Dziękujemy za wizytę i powiew młodzieńczej radości. 💖

Droga Krzyżowa

Jak co roku, w ogrodzie naszego Domu, odbyła się Droga Krzyżowa. To szczególne nabożeństwo wielkopostne, łączące mieszkańców oraz pracowników, którzy aktywnie uczestniczą w wydarzeniu. Jest to czas zadumy, modlitwy i refleksji nad cierpieniem i sensem mijającego życia. W tym roku drogę krzyżową mogliśmy przeżywać wspólnie z mieszkańcami z Domu Pomocy Społecznej w Moryniu i z Domu Pomocy Społecznej w Dębcach. Obecni byli również nasi przyjaciele ze Wspólnoty Sant’Egidio z Chojny oraz ksiądz Paweł Błasiak.

Dziękujemy za wspólne przeżywanie Wielkiego Postu.

Honorowy Członek Stowarzyszenia

Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia to coroczne spotkanie, na którym podejmowane są najważniejsze decyzje dotyczące funkcjonowania Stowarzyszenia. W tym roku, zgodnie z decyzją Walnego Zgromadzenia Członków, po raz pierwszy nadano tytułu Honorowego Członka Stowarzyszenia „Dom z Sercem”, Panu Zdzisławowi Iwanickiemu. Pan Zdzisław Iwanicki był członkiem Komitetu Założycielskiego tworzącego w 2006 roku Stowarzyszenie „Dom z Sercem” w Trzcińsku-Zdroju. Jest osobą, która wniosła wybitny wkład w utworzenie, działalność i rozwój Stowarzyszenia „Dom z Sercem”. Tytuł Honorowego Członka Stowarzyszenia jest wyrazem podziękowania za inicjatywę i działalność na rzecz tworzenia wspólnego dobra, które połączyło ludzi oraz stworzyło silny i wartościowy zespół.